Logo Studio Paprsek
„Dit Da“ medicina « Studio Paprsek

„Dit Da“ medicina

 

Léčí sifu David Šejna, žák Velmistra Lam Chun Singa

Dit Da je tradiční čínské umění léčení zranění. Zabývá se jak prevencí, tak léčbou různých typů vnitřních a vnějších zranění jako jsou podlitiny, pohmožděniny, vykloubení a vymknutí kloubů, zlomené kosti, řezné rány, atd.
Tato medicína se vyvíjela a vzkvétala po stovky let. Dit Da dovednosti a bylinné recepty jsou přísně střeženy a předávány pouze nejpokročilejším studentům Mistra Lam Chun Singa.
Jde o velmi funkční systém léčby různých zranění, ale i chronických bolestí a onemocnění kloubů i pohybového aparátu. Nejčastější potíže dnes mají pacienti v oblasti kolen, bederní a krční páteře. Léčí však i jiné problémy lidského organismu.
Dit Da využívá různé tradiční metody nebo kombinace metod, jako masáže, bylinné přípravky, napravování kostí, akupunkturu, moxování a baňkování. Vždy se používají metody odpovídající typu zranění, závažnosti atd. Jedná se o způsob léčby bez vedlejších účinků.
Protože lidské tělo je velice lehce zranitelné, a to zejména při výcviku bojových umění, bylo vždy nutné mít znalosti a dovednosti k léčbě těchto zranění. Při normálním procesu léčení léčí tělo samo většinu drobných poranění jako jsou škrábance či podvrknutí, ale i tento přirozený proces samo-léčení je omezen.
Sifu Šejna neléčí pouze své žáky nebo sportovce, ale také např. lidi po autonehodách či úrazech. V oblasti Dit Da mediciny má již dlouholeté zkušenosti. Svou povahou je možné toto léčení přirovnat k fyzioterapeutické praxi.
Úspěchy v léčení pacientů jsou též založeny na dokonalé znalosti anatomie, akupunkturních bodů, meridiánů, znalosti a ovládání práce s energiemi a v neposlední řadě na používání bylinných přípravků podle originálních receptur rodiny Lam.
Jednotlivé terapie trvají cca 30 minut s nutností opakování, ale znatelné úlevy je dosaženo již při první terapii.

- více informací o medicině a škole Kung – fu  najdete zde (Pdf)